Tutaj jesteś

Koszulka rashguard – co to takiego i kiedy warto ją kupić?

4 grudnia 2020 Sport

Twój strój do ćwiczeń może mieć naprawdę znaczący wpływ na efektywność każdej jednostki treningowej. Sam przecież wiesz, jak wygląda aktywność, gdy zdarzy ci się założyć coś niewygodnego, czyli np. jakąś przyciasną koszulkę lub zbyt szerokie dresy, które zaczynają plątać się między nogami. Strój powinieneś też dostosować do typu praktykowanej aktywności. Jeżeli zatem są nią mieszane sztuki walki, pomyśl koniecznie o tym, by zainwestować w przynajmniej jeden rashguard mma. Tak naprawdę przyda ci się jednak kilka koszulek tego rodzaju. Będziesz mógł bowiem używać ich wymiennie, by zawsze mieć świeży rashguard na trening.

A czym właściwie jest ten cały rashguard? Otóż jest to popularna odmiana specjalistycznej odzieży sportowej. Kieruje się ją do osób wykonujących intensywne i wymagające treningi, w trakcie których ciało mocno się poci. A sam dobrze wiesz, co dzieje się z twoją skórą, gdy na treningu dajesz z siebie sto procent. Momentalnie pokrywa się ono sporą warstwą potu, który sprawia, że twoja koszulka zaczyna wręcz przyklejać się do ramion, pleców i klatki piersiowej. W takim ubraniu nie jest ci wtedy zbyt komfortowo. Już lata temu eksperci od produkcji odzieży sportowej zadbali więc o stworzenie ubrań, które skutecznie odprowadzają nadmiar potu ze skóry i pozostawiają ją idealnie suchą nawet podczas bardzo intensywnych wysiłków. Tak właśnie działa rashguard mma. Nic więc dziwnego, że jest on ubraniem uwielbianym przez wszystkich, którzy uprawiają mieszane sztuki walki. To z pozoru zwykła koszulka będzie zbierać wilgoć z twojego ciała i zapewni ci maksymalną, jakże pożądaną wentylację. To właśnie w niej odczujesz najwyższy komfort. W końcu nie będziesz martwić się ubraniem przylepiającym się do mokrego ciała.

Możliwość odprowadzania potu ze skóry nie jest jednak jedyną dobrą funkcją rashguardów. Koszulki tego rodzaju są również tak skonstruowane, że idealnie dopasowują się do ciała, dzięki czemu w żaden sposób nie przeszkadzają w ćwiczeniach. Nie ograniczają twoich ruchów. Możesz wykonywać w nich wszelkie wymachy i kopnięcia, a one cały czas będą pozostawać na swoim miejscu, czyli na twoim ciele. Ważne jest również to, że specjalistyczne rashguardy wykonuje się ze specjalistycznych materiałów. Zawsze, zanim jeszcze je kupisz, upewnij się, że tak właśnie jest. Sprawdź, z jakiego materiału został wykonany podobający ci się rashguard mma i na tej podstawie oceń jego jakość. Właściwym dla niego tworzywem będzie przede wszystkim połączenie poliestru i elastanu. Taka mieszanka doskonale zadba o twoje ciało podczas każdego treningu.

Gumy do podciągania

Redakcja fizjovitae.pl

Witajcie na naszym modowo-urodowym blogu, gdzie zespół naszych doświadczonych ekspertów łączy pasję do mody, urody i zdrowego stylu życia, tworząc przestrzeń pełną inspiracji i praktycznych wskazówek. Razem z nami odkryjecie najnowsze trendy, tajniki pielęgnacji urody oraz zdrowe nawyki, inspirujące Was do tworzenia wyjątkowego i harmonijnego obrazu siebie. Dołączcie do naszej społeczności, aby razem podążać za światem mody, pielęgnować zdrowie i odkrywać piękno w codziennych rytuałach.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

Masaż Sportowy