fizjovitae.pl

Zdrowy styl życia

kosmetyki naturalne
Zdrowie

Naturalne kosmetyki – podpowiadamy co wybrać do makijażu

Zdecydowanie polubiliśmy się ostatnio z naturalnymi produktami. Najpierw wprowadziliśmy je do swoich jadłospisów, dbając o zwiększone spożycie warzyw i owoców oraz innych ekologicznych produktów spożywczych, teraz z kolei staramy się je włączać do codziennej pielęgnacji. I bardzo dobrze! Kosmetyki naturalne mają przecież fantastyczne działanie, zwłaszcza jeśli umiejętnie dobieramy je do potrzeb swojej skóry i jej aktualnych problemów. Zawarte w naturalnych preparatach substancje czynne (olejki mineralne, oleje roślinne, ekstrakty z ziół i roślinne wyciągi) potrafią poradzić sobie ze zróżnicowanymi kłopotami, z którymi może zmagać się nasza skóra. Najważniejsze jest więc to, byśmy odkryli swoje indywidualne potrzeby, a dopiero potem ustalili dla cery optymalną i skuteczną pielęgnację.

naturalne kosmetyki kobieta

Zwróć uwagę na skład

Zawsze jednak, niezależnie od rodzaju problemu, powinniśmy patrzeć na składy produktów. Występujące w nich substancje zwykle się powtarzają, bo tylko niektóre z nich odznaczają się wyjątkowymi właściwościami. Pierwszym takim składnikiem jest lawenda. Doskonale odżywia ona skórę i łagodzi podrażnienia. Zawierające ją kosmetyki naturalne z powodzeniem zastosujemy na cerze wysuszonej po letnim okresie albo pokrytej bliznami potrądzikowymi.

naturalne kosmetyki do makijażu tusz

Naturalne kosmetyki do twarzy

Z kolei z oczyszczeniem twarzy poradzą sobie glony morskiej. Jeżeli więc wciąż mamy dość silny i uporczywy trądzik, jak najbardziej możemy na co dzień je stosować. Kompletną regenerację zniszczonego i połuszczonego naskórka gwarantuje natomiast woda różana. Jest ona znakomitym zastępcą typowych toników.

klubkosmetyczny.pl