fizjovitae.pl

Zdrowy styl życia

masaż kobido
Zdrowie

Dlaczego warto regularnie chodzić na masaż?

Masaż jest idealnym zabiegiem dla wszystkich osób, które chcą szybko się zrelaksować. Polega on na uciskaniu tkanki, dzięki czemu pobudzana jest przemiana materii, skóra się ujędrnia i staje bardziej gładka. Jest wiele rodzajów masażu i każdy z nich przynosi jakieś efekty. Warto korzystać z tego typu zabiegów regularnie, aby nie tylko odprężyć ciało i umysł, ale także spędzić przyjemnie czas z dala od problemów dnia codziennego.

Masaż twarzy, odchudzający, kobido, a może klasyczny?

Historia masażu sięga aż do starożytności, kiedy to w Egipcie zauważono, że uciskanie ciała działa nie tylko relaksująco, ale także leczniczo. Z czasem ta metoda rozwijała się na całym świecie i powstało wiele odmian masażu. Obecnie w gabinetach urody można zapisać się na masaż odchudzający, masaż kobido, antycellulitowy czy klasyczny. Warto wybrać zabieg, który pomoże w danych dolegliwościach. Można także umówić się na masaż klasyczny, który działa korzystnie na całe ciało. Bez względu na rodzaj zabiegu efekty na pewno będą spektakularne.

Co to jest masaż kobido i jakie efekty przynosi?

W ostatnim czasie dużą popularnością cieszy się masaż twarzy kobido, który wywodzi się z medycyny chińskiej. Polega on na uciskaniu i wykonywaniu konkretnych ruchów szybko i intensywnie. Nie oznacza to wcale, że podczas masażu odczuwalny jest ból. Chodzi o to, aby pobudzić skórę do pracy, uwolnić toksyny oraz oczywiście odprężyć. Jakie efekty można osiągnąć po masażu kobido? Przede wszystkim jest on określany mianem naturalnego liftingu. Przy pomocy intensywnych ruchów, które wykonywane są w określony sposób, skóra ujędrnia się, następuje redukcja zmarszczek mimicznych, a efektem tego jest młodszy wygląd o parę lat.

Czy masaż odchudzający odchudza?

Wiele osób boryka się z nadmiarowymi kilogramami i szuka różnych alternatyw, aby wysmuklić sylwetkę. Jest wiele masaży odchudzających, które powalają zredukować i wymodelować ciało. Należy jednak pamiętać, że przy pomocy samych masaży nie osiągnie się sylwetki modelki. Odchudzanie do żmudny proces, który wymaga zmiany nawyków żywieniowych oraz regularnych treningów. Oczywiście masaż odchudzający jest jak najbardziej polecany przy odchudzaniu, gdyż efekty po zabiegu są widoczne. Podczas uciskania ciała pobudza się przemiana materii, a limfa równomiernie jest rozprowadzana po ciele, dzięki czemu można stracić kilka centymetrów tu i ówdzie. Dobrze jest dodatkowo skorzystać z masaży antycellulitowych, które redukują pomarańczową skórkę i ujędrniają skórę. Gabinet masażu w Toruniu oferuje wiele opcji masażu dla każdego.

Kto powinien skorzystać z masażu?

Masaż to doskonała forma na odstresowanie się i zapomnienie o problemach. Na pewno jest to zabieg, który przyda się każdej osobie zabieganej, zestresowanej i niemającej czasu dla siebie. Wielu ludzi w obecnych czasach dzieli dzień między pracę i dom, a wolnego czasu jest tyle, co nic. Dlatego warto wygospodarować w grafiku, choć godzinę raz w tygodniu i odprężyć się podczas masażu. Masaż zdecydowanie dodaje energii i pobudza do działania. Jest to idealny zabieg dla osób zmagających się z depresją. Także sportowcy i amatorzy sportowcy powinny korzystać z masażu, który redukuje napięcie mięśni i przeciwdziała powstawaniu kontuzji. W przypadku masażu kobido czy antycellulitowego można dodatkowo zobaczyć wizualne efekty odmłodzenia skóry, wygładzenia i ujędrnienia. Masaż jest dla wszystkich. Praktycznie każdy może zapisać się na taki zabieg. Oczywiście osoby z chorym kręgosłupem czy kobiety w ciąży powinny najpierw skonsultować się z lekarzem. Dzięki masażowi można uwolnić ciało i umysł od napięć i doskonale się odprężyć.