Tutaj jesteś

Co to jest modelowanie twarzy?

10 listopada 2022 Uroda modelowanie twarzy

Spore zmiany nierzadko zaczynają się od małych kroków. Okazuje się, że nadanie odpowiedniego owalu twarzy nie w każdym przypadku oznacza wymóg poddania się wszelakim zabiegom chirurgicznym. Nierzadko, żeby osiągnąć zamierzony efekt, potrzebne jest zastosowanie tylko niewielkiej ingerencji. W obecnych czasach jest to możliwe dzięki najnowszym metodom medycyny estetycznej. Mowa tutaj o miękkim modelowaniu twarzy. Jest to coraz bardziej ceniona opcja. Możliwe jest modelowanie twarzy bez skalpela.

Skuteczne modelowanie twarzy

Miękki lifting umożliwia podciągnięcie owalu, spłycenie bruzd nosowo-wargowych, a ponadto nadanie miękkości oraz prawidłowości wypukłości twarzy. Dzięki temu skóra stanie się nawilżona, wypoczęta oraz napięta. Dodatkowo będzie wymodelowana, a także odmłodzona. Dlatego coraz więcej osób decyduje się na modelowanie twarzy. Taki zabieg dostępny jest w wielu gabinetach medycyny estetycznej. Modelowanie twarzy zalecane jest osobom, które pragną odtworzyć prawidłowe proporcje oraz symetrię twarzy, a ponadto wymodelować policzki bądź podbródek. Celem jest też modelowanie owalu twarzy, żeby zlikwidować tak zwane chomiki. Zabieg modelowania twarzy poprzedzony jest dokładną oceną proporcji głowy. Przeważnie trwa około pół godziny. Polega przede wszystkim na przywróceniu odpowiedniej objętości oraz położenia tkanek miękkich. Mowa tutaj o wolumetrycznym wypełnieniu, a ponadto korekcji owalu twarzy przy zastosowaniu kwasu hialuronowego. Co więcej, kwas wprowadza się przy zastosowaniu miękkiej, specjalnego igły. Mowa w tym przypadku o kaniuli. Dzięki swym higroskopijnym właściwościom kwas hialuronowy działa jak gąbka, czyli pobiera wodę z otaczającego środowiska, zwiększając przy tym objętość.

Na czym polega modelowanie twarzy?

W przypadku modelowania twarzy, pierwsze efekty zabiegu można zobaczyć od razu. Natomiast pełny rezultat pojawi się stopniowo w ciągu miesiąca i utrzyma od 1 do nawet 2 lat. Modelowanie twarzy bez skalpela jest nieinwazyjnym oraz komfortowym zabiegiem. Poprawia on nawodnienie tkanek, a dodatkowo pozwala zapobiegać powstawaniu zmarszczek. Co więcej, podnosi owal twarzy. Dodatkowym atutem takiego zabiegu jest fakt, że można skutecznie poprawić swoją urodę. Nie każdy pamięta o tym, że ze względu na specyficzne właściwości kwasu hialuronowego jednocześnie poprawia się też nawodnienie tkanek, co prowadzi przede wszystkim do poprawy ich metabolizmu oraz zwiększonej produkcji kolagenu, co jest bardzo istotne. W Polsce istnieje wiele gabinetów oferujących medycynę estetyczną.

Gumy do podciągania

Redakcja fizjovitae.pl

Witajcie na naszym modowo-urodowym blogu, gdzie zespół naszych doświadczonych ekspertów łączy pasję do mody, urody i zdrowego stylu życia, tworząc przestrzeń pełną inspiracji i praktycznych wskazówek. Razem z nami odkryjecie najnowsze trendy, tajniki pielęgnacji urody oraz zdrowe nawyki, inspirujące Was do tworzenia wyjątkowego i harmonijnego obrazu siebie. Dołączcie do naszej społeczności, aby razem podążać za światem mody, pielęgnować zdrowie i odkrywać piękno w codziennych rytuałach.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

depilację laserową