Tutaj jesteś

Gumy do podciągania – poznaj magię tego sprzętu!

3 listopada 2022 Sport Gumy do podciągania

Praca z własnymi mięśniami, która polega na różnych formach stosowania obciążenia, to bardzo dobry sposób na zdrowsze i piękniejsze ciało. Jednak nie zawsze możemy sobie pozwolić na specjalne uchwyty, dzięki którym ćwiczenia podciągania są możliwe. Poszczególne sprzęty na siłowni często wykorzystujemy również do tych ćwiczeń, które z pomocą ciężaru własnego ciała mają przynieść pozytywny skutek. W domu również można je wykonywać. Wystarczą do tego wyłącznie gumy oporowe.

Czym są gumy oporowe?

Gumy oporowe, czy też gumy do podciągania, to nic innego jak kolorowe, rozciągliwe szarfy, które służą do wykonywania różnego rodzaju ćwiczeń, zarówno w staniu, jak i siedzeniu, a nawet leżeniu. Jeden zestaw gum oporowych jest w stanie zastąpić wiele form obciążenia, takich jak hantle, czy sztanga. Dzięki gumom jesteśmy w stanie wykonywać również ćwiczenia, które wykonujemy przy specjalnych atlasach na siłowni. Pomagają powiększyć ciężar własnego ciała i – stawiając opór – mobilizują mięśnie bardziej. Dzięki temu możesz zobaczyć efekty swojej pracy o wiele szybciej. 

Jak pracować z gumami oporowymi?

Gumy oporowe najczęściej możesz kupić w zestawach. Każda guma ma wówczas inny kolor i jest to potrzebne, by w ten sposób rozróżniać ich grubość i możliwość rozciągania. Część z nich pozwoli na zastąpienie sztangi w martwym ciągu, część będzie przydatna podczas przysiadów – by wzmocnić pracę mięśni ud. Możesz również ćwiczyć z gumą podobnie jak ze sztangą – stojąc na niej i unosząc ręce z gumą do góry – jeśli jest mocno rozciągliwa, będzie to możliwe. Gumy świetnie nadają się również do pracy nad pośladkami. Wszelkiego rodzaju odwodzenia są wówczas o wiele skuteczniejsze i bardziej czujesz pracujące mięśnie. 

Warto zatem posiadać pełny zestaw gum – dzięki temu możesz wykonywać szereg ćwiczeń, z których każde ma pozytywny wpływ na poszczególne partie mięśni naszego ciała. Gumy oporowe fantastycznie sprawdzą się zarówno u początkujących, jak i u tych, którzy ćwiczą już dłużej i chcą wprowadzić coś, dzięki czemu uda im się treningi zintensyfikować i uczynić skuteczniejszymi. 

Domowa siłownia w małym mieszkaniu

Sprzęty takie jak gumy oporowe to doskonała propozycja dla tych, którzy chcą zbudować swoją domową siłownię, ale nie mają na nią zbyt wiele miejsca. Złożone gumy oporowe zmieszczą się na każdej, najmniejszej nawet półce. Możesz sięgnąć po nie w dowolnym momencie i z jego zestawu uczynić kompletną siłownię, z możliwością wykonania kompletu mniej i bardziej trudnych ćwiczeń. 

Wystarczy, że swoją domową siłownię uzupełnisz o hantelki, podstawowe obciążniki i dobrą matę. W połączeniu z gumami oporowymi to wystarczający zestaw, by móc ćwiczyć półprofesjonalnie i czerpać z tego ogromne korzyści. Dodatkowym argumentem, który przemawia za takim rozwiązaniem, jest również cena. Za kilkadziesiąt złotych możesz stworzyć mini siłownię z maxi możliwościami. Warto z tego skorzystać i szybko cieszyć się efektami swojej pracy nad zdrowiem i sylwetką.

Gumy do podciągania

Redakcja fizjovitae.pl

Witajcie na naszym modowo-urodowym blogu, gdzie zespół naszych doświadczonych ekspertów łączy pasję do mody, urody i zdrowego stylu życia, tworząc przestrzeń pełną inspiracji i praktycznych wskazówek. Razem z nami odkryjecie najnowsze trendy, tajniki pielęgnacji urody oraz zdrowe nawyki, inspirujące Was do tworzenia wyjątkowego i harmonijnego obrazu siebie. Dołączcie do naszej społeczności, aby razem podążać za światem mody, pielęgnować zdrowie i odkrywać piękno w codziennych rytuałach.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

Masaż Sportowy