Tutaj jesteś

Przebarwienia skórne – jakie kosmetyki i zabiegi na nie pomogą?

19 marca 2023 Zdrowie Przebarwienia skórne

Widoczne na skórze przebarwienia mogą być dla wielu osób przyczyną kompleksów. W jaki sposób można sobie z nimi poradzić? Doradzamy kosmetyki oraz zabiegi na przebarwienia skórne!

Czym są przebarwienia skórne?

Przebarwienia skóry odnoszą się do zmian w kolorze skóry, które mogą być spowodowane różnymi czynnikami, w tym genetyką, nadmierną ekspozycją na słońce, hormonami, lekami i wybranymi schorzeniami. 

Przebarwienia skóry mogą przybierać różne formy, na przykład mogą być to bardzo ciemne plamy, plamy o jaśniejszym zabarwieniu, które mogą także przybierać różne kształty i rozmiary. 

Często przebarwienia skórne widoczne są na twarzy, rękach i dłoniach, ale mogą też pojawiać się na innych obszarach ciała.

Kosmetyki na przebarwienia skórne – co warto stosować?

Istnieje kilka rodzajów produktów kosmetycznych, które mogą pomóc poprawić wygląd skóry z przebarwieniami. Należy jednak pamiętać, że te produkty mogą nie być skuteczne w przypadku wszystkich rodzajów zmian i najlepiej skonsultować się z dermatologiem, aby ustalić przyczynę przebarwień skóry i najlepsze metody postępowania.

Bardzo dobre efekty dają kosmetyki z witaminą C. Witamina C jest silnym przeciwutleniaczem, który może pomóc rozjaśnić i wyrównać koloryt skóry. Warto zdecydować się na serum albo krem zawierający wysoką dawkę witaminy C w stabilnej formie.

Drugim polecanym składnikiem są retinoidy. Są one pochodnymi witaminy A, które mogą pomóc zmniejszyć widoczność przebarwień i poprawić ogólny wygląd skóry. Retinoidy są dostępne zarówno w preparatach na receptę, jak i bez recepty.

Należy też pamiętać o tym, że ochrona przeciwsłoneczna jest istotną częścią każdej rutynowej pielęgnacji skóry z przebarwieniami, ponieważ może pomóc w zapobieganiu dalszym zmianom spowodowanym ekspozycją na promieniowanie UV. Warto stosować krem przeciwsłoneczny z filtrem SPF co najmniej 30 i stosować go codziennie przy wychodzeniu na dwór, nawet w pochmurne dni.

Jakie zabiegi są skuteczne na przebarwienia skórne?

Bardzo dobre efekty w przypadku przebarwień skórnych oferuje medycyna estetyczna Oświęcim to miejscowość, w której można skorzystać ze specjalistycznych zabiegów na takie zmiany. Lekarz medycyny estetycznej będzie mógł zalecić odpowiednie rodzaje procedur.

Często rekomendowane są peelingi chemiczne, które polegają na nałożeniu na skórę roztworu zawierającego kwasy złuszczające wierzchnią warstwę skóry, co nasila wzrost nowych komórek skóry. Peelingi chemiczne są bardzo skuteczne w leczeniu przebarwień i mogą być dostosowane do konkretnych potrzeb skórnych danej osoby.

Również stosowane są zabiegi laserowe, które używane są do niszczenia pigmentowanych obszarów skóry. Dzięki temu dochodzi do wytworzenia nowych komórek skórnych, co zmniejsza widoczność i nawet całkowicie usuwa przebarwienia.

Dobre wyniki może dać także mezoterapia igłowa. Poprzez nakłucia w skórze wspomaga ona produkcję kolagenu i elastyny. Stosowane w jej trakcie preparaty przeciw przebarwieniom pozwalają na uzyskanie jeszcze lepszych wyników, ponieważ dostają się one wtedy w głąb skóry.

Gumy do podciągania

Redakcja fizjovitae.pl

Witajcie na naszym modowo-urodowym blogu, gdzie zespół naszych doświadczonych ekspertów łączy pasję do mody, urody i zdrowego stylu życia, tworząc przestrzeń pełną inspiracji i praktycznych wskazówek. Razem z nami odkryjecie najnowsze trendy, tajniki pielęgnacji urody oraz zdrowe nawyki, inspirujące Was do tworzenia wyjątkowego i harmonijnego obrazu siebie. Dołączcie do naszej społeczności, aby razem podążać za światem mody, pielęgnować zdrowie i odkrywać piękno w codziennych rytuałach.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

masaż kobido