Tutaj jesteś

Ściereczka z mikrofibry do twarzy – jak jej używać?

18 listopada 2020 Pielęgnacja


Jednym z podstawowych elementów każdej codziennej pielęgnacji twarzy jest jej oczyszczanie. Należy poświęcić mu sporą uwagę zwłaszcza w godzinach wieczornych. Na pewno to właśnie wtedy zajmujesz się usuwaniem makijażu, przy okazji pozbywając się także innych zanieczyszczeń oraz nadmiaru sebum. Jeżeli chcesz przeprowadzać wszystkie te zabiegi w sposób bardziej efektywny niż dotychczas, koniecznie zaopatrz się w specjalny przyrząd, jakim jest ściereczka z mikrofibry do twarzy.

Takiej ściereczki możesz używać na kilka sposobów. Dzięki temu, że została stworzona ze specjalnych, absorbujących zanieczyszczenia włókien, pomoże ci ona w dokładnym i dogłębnym oczyszczeniu cery. Możesz ją wykorzystać podczas zmywania makijażu. A zawsze, jeśli tylko na co dzień się malujesz, powinnaś go dokładnie usunąć, zanim udasz się do łóżka i pójdziesz spać. Ściereczka z mikrofibry zastąpi ci klasyczne płatki kosmetyczne. Okaże się od nich znacznie skuteczniejsza, ponieważ lepiej zbierze resztki kolorowych kosmetyków i dodatkowo pochłonie też brud. Aby zapewnić jej lepszy poślizg i bez problemu przetrzeć nią skórę, najpierw koniecznie zmocz ją ciepłą wodą. Możesz też nałożyć na nią niewielką ilość jakiegoś żelu lub delikatnego płynu micelarnego, jednakże nie jest to absolutnie konieczne, bo już sama zmoczona ściereczka potrafi perfekcyjnie usunąć nawet bardzo mocny makijaż. Możesz jej też używać jak zwykłego ręcznika. Po umyciu buzi przetrzyj nią twarz, aby wytrzeć ją do sucha i przejść do kolejnych etapów pielęgnacji.

A dlaczego ściereczka z mikrofibry do twarzy jest produktem coraz częściej polecanym nie tylko przez kobiety, ale nawet i przez kosmetologów? Cała jej moc kryje się w jej działaniu. Ściereczka z mikrofibry doskonale radzi sobie z oczyszczaniem skóry. Usuwa zanieczyszczenia, pozostałości po makijażu, a także martwy i zrogowaciały naskórek. W niektórych przypadkach może zastąpić nawet klasyczny peeling. Jeżeli twoja skóra nie jest zbyt wymagająca i nie masz z nią większych problemów, zacznij ją złuszczać właśnie poprzez delikatne przecieranie jej ściereczką z mikrofibry. Jeżeli będziesz jej używać regularnie, dość szybko zauważysz różnicę w wyglądzie swojej skóry. Stan twojej cery ulegnie zdecydowanej poprawie. Skóra wyraźnie się wygładzi, ponieważ pozbędziesz się suchych skórek i zrogowaciałej warstwy naskórka. Twoja twarz zacznie też lepiej wchłaniać substancje występujące w produktach kosmetycznych. Codzienna pielęgnacja cery nareszcie stanie się naprawdę efektywna.

Gumy do podciągania

Redakcja fizjovitae.pl

Witajcie na naszym modowo-urodowym blogu, gdzie zespół naszych doświadczonych ekspertów łączy pasję do mody, urody i zdrowego stylu życia, tworząc przestrzeń pełną inspiracji i praktycznych wskazówek. Razem z nami odkryjecie najnowsze trendy, tajniki pielęgnacji urody oraz zdrowe nawyki, inspirujące Was do tworzenia wyjątkowego i harmonijnego obrazu siebie. Dołączcie do naszej społeczności, aby razem podążać za światem mody, pielęgnować zdrowie i odkrywać piękno w codziennych rytuałach.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?