fizjovitae.pl

Zdrowy styl życia

makijaż na lato
Zdrowie

Lekki makijaż na lato – jak wykonać?

Nawet jeśli ogólnie na co dzień lubisz wykonywać sobie mocniejsze makijaże i bawić się wizażem, akurat latem powinnaś z nich rezygnować. W okresie upalnych i słonecznych dni będą one wyraźnie szkodzić twojej skórze. Właśnie z tego powodu dobry i odpowiedni makijaż na lato powinien być makijażem lekkim.

O żadnej porze roku nie wolno ci rezygnować z codziennej pielęgnacji skóry twarzy. Do nałożenia makijażu zawsze musisz ją najpierw przygotować. A jak to zrobić latem? Najpierw jak zwykle oczyść buzię ulubionym żelem lub pianką, po czym od razu spryskaj ją nawilżającym tonikiem, który zapobiegnie utracie wody przez skórę. Teraz czas na krem. Jeżeli boisz się, że latem nadmiernie przetłuści on twoją cerę, zastąp go samym filtrem, z którego akurat nie wolno ci rezygnować. Następnie zastosuj lekki podkład. Aby makijaż był jeszcze bardziej naturalny, możesz też zdecydować się na wsmarowanie w skórę kremu BB. Przypudruj całość, aby nadmiernie nie świecić się w ciągu dnia. Później możesz też sięgać po specjalne bibułki matujące, które szybko zaabsorbują nadmiar sebum z twarzy.

Makijaż na lato może tez uwzględniać zastosowanie bardziej kolorowych kosmetyków. Akurat w okresie wakacyjnym wręcz powinnaś sobie pozwolić na zabawę różnymi nietypowymi barwami. Zamiast wykonywać klasyczne czarne kreski na powiekach, stwórz je przy pomocy błyszczącego niebieskiego cienia. Usta pokrywaj szminkami i błyszczykami w różnych odcieniach. Letni makijaż powinien być żywy, radosny i tym samym bardzo efektowny!

littlepleasures.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *