fizjovitae.pl

Zdrowy styl życia

Zdrowie

Pampersy dla dorosłych

Nie istnieje coś takiego jak pampersy dla dorosłych na receptę. Akurat ten typ akcesoriów higienicznych każdy może kupić i to w dosłownie każdej aptece czy coraz częściej nawet hipermarkecie. Pampersy dla dorosłych kieruje się do osób, które ze względu na swój wiek bądź gorszy stan zdrowia nie są w stanie normalnie korzystać z toalety albo tracą kontrolę nad pamiętaniem o potrzebach fizjologicznych. Pampersy dla dorosłych czasami nazywane są również pieluchomajtkami, jednak w rzeczywistości jest to jedno i to samo. Jako że jednak już teraz na rynku jest ich mnóstwo, czasami naprawdę trudno zdecydować, który ich rodzaj okaże się najlepszy. Jak zatem można to zrobić? Jak wybrać odpowiednie pampersy dla dorosłych?

W tym akurat przypadku najważniejszy zwykle okazuje się ich rozmiar. Ma on bowiem największy wpływ na komfort chorego. Zbyt duże pampersy będą po prostu zsuwać się z ciała. Nie osadzą się za dobrze na sylwetce chorego lub osoby starszej, przez co okażą się po prostu niewygodne. Ponadto okażą się niewystarczającym zabezpieczeniem. Przez zbyt luźną pieluchę mocz może przeciekać i plamić ubrania oraz skórę. Równie nieprzyjemne i niepraktyczne w użyciu są pieluchy w za małym rozmiarze. Ich noszenie może powodować nieprzyjemne i bolesne odparzenia. Kupując pampersy dla dorosłych na receptę, nie warto też od razu sięgać po ich duże opakowania. Lepiej sięgnąć po ich mniejszą ilość, by potem sprawdzić, czy będą one odpowiadać choremu lub osobie starszej.

Podczas kupowania pampersów dla dorosłych czy pieluchomajtek trzeba też zwrócić szczególną uwagę na ich chłonność. To właśnie ona zadecyduje o ogólnej funkcjonalności i jakości pieluch. A pieluchy mają różne poziomy chłonności. Ich typ należy dostosować do średniej wielkości wypróżnienia, którą wcześniej trzeba oczywiście sprawdzić i ocenić. Nie zawsze natomiast te najgrubsze pieluchy będą jednocześnie najlepsze. Oczywiście wykazują się one wysoką chłonnością, ale przez swoją grubość zwykle nieprzyjemnie się je nosi. Pod względem chłonności pampersy dla dorosłych podzielono na pięć podstawowych kategorii. Najbardziej chłonne są pieluchy bardzo ciężkie, najmniej – te kropelkowe.

Jeżeli jednak po przeczytaniu tego tekstu ktoś wciąż nie wie, jaki typ pampersów dla dorosłych wybrać i co kupić, powinien on po prostu udać się do dobrej apteki i skorzystać z pomocy farmaceuty. Takie doradztwo otrzymuje się za darmo, a nierzadko bywa ono bardzo przydatne. Doświadczony farmaceuta na pewno chętnie pomoże każdemu w wyborze.