Pajączki na nogach bardzo często kojarzone są z popękanymi naczynkami krwionośnego. Tymczasem prawda jest nieco inna. Pajączek to efekt rozszerzonego, a nie pękniętego naczynka. Co to oznacza w praktyce? Że można się ich pozbyć. I to często domowymi sposobami.
Rozszerzone naczynka to problem wielu osób. Dotyka on głównie tych, którzy na co dzień mają mało ruchu. W wyniku tego krążenie w kończynach dolnych nie jest optymalne, a naczynka właśnie ulegają rozszerzeniu. Istnieją jednak skuteczne sposoby, aby zniwelować wszystkie pajączki, nawet te, które wydają się być zbyt duże. I są wśród nich również domowe sposoby na pajączki na nogach.
Pierwszą rzeczą, o której warto pamiętać w walce z pajączkami, to że powstają w wyniku zaburzonego krążenia. Dlatego to od jego pobudzenia warto zacząć. A w tym najlepiej sprawdza się zimny prysznic. Najlepiej, jeśli taki prysznic zostanie zastosowany rano tuż po przebudzeniu. Wtedy już od pierwszych momentów dnia krążenie będzie pracować na znacznie wyższych obrotach. A jeśli ktoś nie lubi zimnych pryszniców, może owijać nogi namoczonym w zimnej wodzie ręcznikiem. Właściwie to wystarczy zaledwie pięć minut, aby uzyskać wymarzony efekt.
Prysznic, czy okłady z pewnością pobudzą żyły, ale samo to nie wystarczy. Drugim elementem ważnym w walce z pajączkami, jest odpowiednia dieta. Tak, to też jest domowy sposób. W tej diecie musi być jednak wysoka dawka antyoksydantów oraz rutozydu. A te znaleźć można w pomarańczach, limonce, marchewce, jagodach, czy pomidorach. Dobrze więc do śniadania wypić szklankę soku z tych owoców, czy warzyw. w ogóle dobrze jest w ciągu dnia spożywać zawsze świeża porcję tych owoców, czy warzyw. Już po kilku dniach będzie można odczuć, że nogi są znacznie lżejsze, a z czasem zauważyć, że pajączki znikają.
Kolejnym domowym sposobem na pajączki jest unoszenie nóg powyżej linii bioder. Oczywiście najłatwiej będzie zrobić to wieczorem, gdy się kładziemy. Warto wtedy pod nogi dać dodatkową poduszkę, która poprawi szybko krążenie. A jeśli ktoś ma taką możliwość, to dobrze jest w ciągu dnia kłaść się na chwilę na podłogę i oprzeć stopy o ścianę, aby nogi były wyżej niż całe ciało.
Na koniec warto też powiedzieć o domowych kosmetykach. Takim najprostszym wydaje się ocet jabłkowy, czy miąższ prosto z liścia aloesu. Wcieranie ich w miejsca, gdzie są pajączki, pozwala szybko zmniejszyć ich widoczność. Podobnie działa też olejek różany, czy miąższ z awokado, z którego warto robić regularne okłady, dodając do owocu trochę miodu.