fizjovitae.pl

Zdrowy styl życia

Zdrowie

Jak dobrać buty snowboardowe?

Gdy już udasz się na stok, zazwyczaj robisz to z takim zamiarem, by spędzić na nim dosłownie cały dzień. Nie chcesz się ograniczać. Pragniesz w pełni wykorzystać cały dany ci czas, by zapewnić sobie tę odrobinę rozrywki, która pozwala ci się wyciszyć i wyładować negatywne emocje oraz złą energię. Czasami jednak poważną przeszkodzą w tym wszystkim staje się nieodpowiedni strój. Koniecznie więc zadbaj o to, byś na stoku zawsze czuł się wygodnie i bezpiecznie. W tym celu dowiedz się, jak dobrać buty snowboardowe, a następnie kup po prostu jakiś porządny ich model. Staraj się nie wypożyczać tak specjalistycznego obuwia. Wkładki butów snowboardowych niestety dość szybko się zużywają, więc jeśli jeden model co chwilę jest przez kogoś używany, później traci swoje pierwotne właściwości termoformowalne. Zainwestuj więc w coś, z czego tylko ty będziesz później korzystać. Wybierając buty snowboardowe, zwróć uwagę na poziom swoich umiejętności oraz na to, ile czasu spędzasz na ogół na stokach.

Załóżmy, że jesteś osobą początkującą. Co prawda już kiedyś miałeś okazję jeździć na desce, ale twoje umiejętności, póki co są znikome, dlatego potrzebujesz czegoś, dzięki czemu będziesz mógł je stopniowo podwyższać. W twoim przypadku na pewno dobrze sprawdzi się niski flex. Jeżeli sięgniesz po buty wykonane z miękkiego materiału, one ułatwią ci wykonanie pierwszych kroków na stoku. Ten typ obuwia potrafi sporo wybaczyć. Nie ulega tak szybko zniszczeniu, więc nawet jeśli będziesz regularnie się przewracać i upadać, najprawdopodobniej nie zaszkodzisz w ten sposób swoim nowym butom. Niski flex pozwoli ci też znacznie szybciej opanować do perfekcji sztukę jazdy. Będzie też dość wygodny, jeśli dobrze dopasujesz jego poziom miękkości do swoich indywidualnych potrzeb.

A jak dobrać buty snowboardowe, gdy już ma się jakieś doświadczenie w jeździe? Jeżeli zamierzasz zacząć uczyć się różnorodnych sztuczek i chcesz wyczyniać istne akrobacje na stoku, koniecznie przyjrzyj się modelom z grupy freestyle. To właśnie one pozwolą ci przejąć pełną kontrolę nad wygięciem deski. Będziesz mógł wykonywać istne ewolucje, ustawiając ją w taki sposób, jaki tylko ci się wymarzy. Pamiętaj jednak także, aby dobrać odpowiedni rozmiar buta. Jest to podstawa, jednak jakoś tak się dzieje, że klienci często o niej zapominają. Jeżeli tylko masz taką możliwość, udaj się do sklepu stacjonarnego, by to w nim poprzymierzać wybrany but w różnych rozmiarach. Potem możesz go już zamówić przez Internet, aby nieco mniej za niego zapłacić.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.