Tutaj jesteś

Jaki drążek wybrać

17 grudnia 2020 Zdrowie


Chcąc zacząć przygodę ze zdrowym stylem życia, aby udoskonalić formę fizyczną oraz koordynację ruchową, możemy rozpocząć swoje poczynania w treningu siłowym pracując jedynie z własnym ciałem. Kalistenika, czyli aktywność fizyczna polegająca na treningu siłowym opartym na ćwiczeniach z wykorzystaniem własnej masy ciała, zbiera zarówno coraz więcej zwolenników w Polsce, jak i na całym świecie. Efekty na początku treningu tego właśnie typu można spotęgować, urozmaicając aktywność tego typu, oddziałując na do organizmu pamięć mięśniową, poprzez używanie specjalistycznego sprzętu do ćwiczeń, takich jak: paraletki do ćwiczeń, zwiększające trudność pompek, poręcze do dipów oraz najważniejsze, uchodzący za kluczowy w całej kalistenice – drążek.
Jaki drążek do podciągania wybrać?
W Internecie znaleźć możemy przeróżne oferty sklepów sportowych, prezentujących rozmaite rodzaje drążków, w różnorodnych cenach. Na początku przy wyborze odpowiedniego ekwipunku sportowego, należy zwrócić uwagę na możliwości przestrzenne. Jeśli w swoim miejscu zamieszkania nie masz zbyt wiele miejsca, chcąc pracować nad sylwetką w obrębie własnego, niezbyt wielkiego pokoju, skazany jesteś na jedynie dwa z trzech typów drążka do podciągania.
1. Drążek rozporowy – najtańszy a także najprostszy w montażu. Montowany w futrynie drzwi umożliwia ćwiczenie w granicach swojego pokoju, bez skomplikowanego montażu. Wybierając drążek tego typu skazani jesteśmy jednak na podciąganie z ugiętymi nogami, co może wpływać na trudności z przyjęciem odpowiedniej techniki ćwiczeń.
2. Drążek przykręcany do ściany – dostępny w przystępnej cenie, średniej, jeżeli chodzi o całe zestawienie. Montaż jest bardziej skomplikowany aniżeli w przypadku drążka rozporowego, ale każdy powinien bez problemu sobie z nim poradzić. Instalacji możemy dokonać na ścianach wewnątrz mieszkania, zewnętrznych ścianach domu, w zależności od upodobania, co do miejsca ćwiczeń. Im wyższym sufitem charakteryzuje się nasze miejsce do ćwiczeń, tym większy zakres ruchu dostępny jest dla nas podczas ćwiczeń, tak jak i różnorodność ćwiczeń, która pozwoli wzmocnić efekty poprzez taką aktywność.
Trzecim typem jest drążek, umożliwiający pełny zakres ruchu, zajmujący najwięcej miejsca, często usadawiany także poza miejscem zamieszkania.
3. Drążek wolnostojący – charakteryzuje go najwyższa cena w całym zestawieniu, montaż części, posiadając instrukcję, jest zbliżona trudnością do drążka przykręcanego do ściany, również każdy powinien sobie z nim poradzić, dostępny jest także zmontowany już sprzęt, często w większej cenie. Ten typ drążka umożliwia nam wieloraki wachlarz ćwiczeń na większość partii ciała oraz doskonalenie figur kalistenicznych, wzmacniających siłę, koordynację i ogólne wysportowanie całego ciała. Jeśli posiadamy możliwości, to ten typ drążka jest najlepszy.

Trening personalny EMS

Redakcja fizjovitae.pl

Witajcie na naszym modowo-urodowym blogu, gdzie zespół naszych doświadczonych ekspertów łączy pasję do mody, urody i zdrowego stylu życia, tworząc przestrzeń pełną inspiracji i praktycznych wskazówek. Razem z nami odkryjecie najnowsze trendy, tajniki pielęgnacji urody oraz zdrowe nawyki, inspirujące Was do tworzenia wyjątkowego i harmonijnego obrazu siebie. Dołączcie do naszej społeczności, aby razem podążać za światem mody, pielęgnować zdrowie i odkrywać piękno w codziennych rytuałach.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?