Kinesiotaping to nic innego, jak sposób na szybką i, co najważniejsze, skuteczną walkę z bólem. To japońska metoda, która polega na oklejaniu kolorowymi plastrami różnych części ciała w przypadku jakiejś kontuzji. Rozwińmy więc kwestię: kinesiotaping jak naklejać, bo może akurat komuś takie informacje po prostu przydają się. Nigdy nie wiadomo, co i kiedy nam się przydarzy, bo życie przecież nieustannie nas zaskakuje. Ma to oczywiście swoje plusy i minusy, ale tak naprawdę na bardzo wiele rzeczy nie mamy wpływu.
Temat: kinesiotaping jak naklejać najlepiej ogarnęliby nam fachowcy, ale nie mamy ich na podorędziu, zatem sami musimy sobie w tej materii poradzić. Otóż, przede wszystkim do takiego zabiegu należy odpowiednio przygotować skórę. Musi ona być umyta i sucha, nie można na nią nakładać żadnych kremów czy balsamów, bo te przecież spowodowałyby odklejenie się plastrów. Suchą skórę trzeba przetrzeć najlepiej gazą nasączoną alkoholem. kolejny etap to już naklejanie kolorowych taśm. Musimy zatem dokładnie pomierzyć te części ciała, które mają być oklejone, żeby przyciąć odpowiednio plastry. Dodajmy w tym miejscu, że musimy mieć do tego celu specjalne nożyczki, bo zwykłe zupełnie się do tego nie nadają. Kiedy już to mamy ogarnięte, można powoli zacząć odklejać spodnią część taśmy, a jej wierzch „kłaść” na ciało. I znów ważna uwaga, aby nie usuwać rzeczonego spodu na zbyt dużej długości, bo sami się pokleimy i tym samym zniszczymy taśmę. Po mniej więcej godzinie plastry zaczynają działać.
Metoda wydaje się prosta, ale nie zapominajmy, że chodzi tu o nasze zdrowie, więc trzeba też wiedzieć, że plastrów pod żadnym pozorem nie można przyklejać na uszkodzoną skórę. Poza tym są one bezpieczne.
Zdarzają się jednak sytuacje, kiedy mogą wywoływać reakcje alergiczne. No cóż, czasami tak bywa u osób, które mają szczególnie wrażliwą skórę. Na szczęście po usunięciu plastra zaczerwienienie znika. W przypadku takich wrażliwych osób uzasadnione jest wykonanie testu. Wystarczy przykleić kawałek plastra na ciało i odczekać dobę, a wówczas okaże się, czy ktoś jest uczulony, czy nie. Prawdę mówiąc, istnieje małe prawdopodobieństwo wystąpienia podrażnień, bo klej stosowany na plastrach jest hipoalergiczny.
Na zakończenie wyjaśnijmy krótko, w jaki sposób skutecznie usunąć plastry. Otóż, trzeba naciągnąć skórę nad jednym końcem, odkleić końcówkę i pociągnąć i tak kawałek po kawałku. Nie jest to nawet bardzo bolesne, może tylko trochę mało komfortowe. Najważniejsze jest jednak to, że pozbyliśmy się bólu.