Tutaj jesteś

Szusować każdy może

16 listopada 2020 Lifestyle


Jazda na nartach kiedyś była postrzegana jako sport luksusowy, sprzęt wydawał się bardzo drogi, a do tego wiadomo – markowa odzież, bo przecież na stoku według niektórych, trzeba dobrze wyglądać. Taki obraz można było spotkać w mediach. Do tego dochodziło wiele historii o kontuzjach i wszystko to sprawiało, że mnóstwo osób po prostu rezygnowało z pierwszego kontaktu z nartami. Z biegiem lat sytuacja na szczęście się zmieniła – wypożyczalnie sprzętu zaczęły wyrastać jak grzyby po deszczu, a do tego obecnie już nawet w dyskontach znajdziemy ogromny wybór odzieży i akcesoriów narciarskich. Na stokach mamy dostęp do wielu doświadczonych instruktorów, którzy – jeśli masz obawy – pierwszą lekcję zrealizują na tzw. „oślej łączce”. Jedyne zatem, co nam pozostaje to odłożyć na bok strach i spróbować zjechać pierwszy raz na nartach.

Najlepiej zdaniem fachowców, zacząć już w wieku przedszkolnym – dzieci nie mają aż takiej wyobraźni jak rodzice, nie wiedzą co to kontuzje albo po prostu o niej nie myślą. Mówi się wręcz, że dzieci mają kości z gumy, ale myślę że lepiej tego nie sprawdzać 😉 Niejednokrotnie można zaobserwować na stokach maluchy przecinające trasę na tzw. krechę. Czy jest to słuszne? Pewnie nie, ale pokazuje jak bardzo dzieci są odważne i kierują się instynktami. Jeśli jednak z różnych przyczyn zaczynasz swoją przygodę z nartami dopiero w wieku średnim, to nic straconego – jest ogromna szansa, że złapiesz bakcyla. Nie musisz być nie wiadomo jak wysportowany – zacząć może każdy. Najlepiej przed wyjściem na stok troszkę się poruszać, rozciągnąć wszystkie mięśnie, gdyż jednak Twoje całe ciało, a zwłaszcza nogi, będą bardzo intensywnie pracować przez następne kilkadziesiąt minut, a do tego buty narciarskie też dodatkowo unieruchamiają Twoje stopy. Musisz pamiętać o najważniejszych zasadach na stoku – kask (choć nie jest wymagany, naprawdę warto) i zakaz spożywania alkoholu. Kask obowiązkowy jest dla młodszych użytkowników wyciągu, jednak nigdy nie wiemy kto jedzie za nami, czy nas zauważy, czy zdąży wyminąć więc dla własnego poczucia bezpieczeństwa jest zalecany. Na temat alkoholu chyba nie trzeba się rozwodzić, zdarza się, że policja również służbowo szusuje.
Jazda na nartach to fantastyczny sport dla całej rodziny, możesz go uprawiać zarówno w Polsce, jak i za granicą w zasadzie przy każdej pogodzie. Bardzo dobrze wpływa na kondycję fizyczną, wszystkie mięśnie są w ruchu a do tego ogromna satysfakcja i ilość endorfin – czego można chcieć więcej? Chyba tylko śniegu i odrobiny słońca.

Gumy do podciągania

Redakcja fizjovitae.pl

Witajcie na naszym modowo-urodowym blogu, gdzie zespół naszych doświadczonych ekspertów łączy pasję do mody, urody i zdrowego stylu życia, tworząc przestrzeń pełną inspiracji i praktycznych wskazówek. Razem z nami odkryjecie najnowsze trendy, tajniki pielęgnacji urody oraz zdrowe nawyki, inspirujące Was do tworzenia wyjątkowego i harmonijnego obrazu siebie. Dołączcie do naszej społeczności, aby razem podążać za światem mody, pielęgnować zdrowie i odkrywać piękno w codziennych rytuałach.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Dbajmy o odporność

28 listopada 2020

Jesteś zainteresowany reklamą?