Tutaj jesteś

Trening siłowy dla zaawansowanych – jak powinien wyglądać?

16 grudnia 2020 Zdrowie


Już od kilku ładnych lat trenujesz na siłowni, ale totalnie znudził ci się twój dotychczasowy plan ćwiczeń? Masz wrażenie, że mimo iż na każdej wizycie dajesz z siebie wszystko, to nie osiągasz współmiernych do tego efektów? Wciąż nie uzyskałeś takiej sylwetki, o jakiej marzysz, przez co powoli zaczynasz tracić motywację do dalszego trenowania? W takim wypadku jest to idealny moment na to, by coś zmienić. Zamiast katować się nudnymi i nużącymi ćwiczeniami, postaw na prawdziwy trening siłowy dla zaawansowanych. Świetnie sprawdzi się on zarówno na etapie kształtowania sylwetki, czyli budowania masy mięśniowej, jak i podczas redukcji koncentrującej się na spalaniu tkanki tłuszczowej. Ten trening zrobi z ciebie mistrza. Dzięki niemu wreszcie poczujesz się silniejszy i nareszcie zaczniesz na nowo odczuwać pełną radość z ćwiczeń.

Od tego momentu musisz przestać skupiać się na ilości wykonywanych powtórzeń czy serii. To nie one są najważniejsze. Zamiast tego skoncentruj się na tym, jakie ciężary podnosisz, czyli ile tak naprawdę dźwigasz. Zainspiruj się treningami trójboistów. To właśnie oni pracują na siłowni zdecydowanie najciężej i – jak to widać po ich sylwetkach oraz ogólnych umiejętnościach – przekłada się to na osiągane efekty. Nie musisz wcale przez kilka godzin bezsensownie machać hantlami, by powiększyć swoje bicepsy albo odkryć sześciopak na brzuchu. Ćwicz inteligentnie. Wbrew pozorom na treningu trzeba używać także mózgu, gdyż tylko on pozwoli ci na opracowanie naprawdę efektywnego planu ćwiczeń. Za przykład weźmy sobie trening nóg. Koniecznie go zmień, jeśli do tej pory wykonywałeś w nim dziesięć ćwiczeń i do tego każde robiłeś w kilku seriach po kilkanaście powtórzeń.

Skup się na ciężarze. Trening siłowy dla zaawansowanych powinien polegać na stopniowym dokładaniu ciężaru i podnoszeniu coraz większych obciążeń. Zacznij oczywiście na spokojnie. Ustal sobie, że od tego momentu na każdym treningu nóg będziesz wykonywać przysiady. Jeżeli nie masz dużego doświadczenia z tym ćwiczeniem, zacznij od czterech serii po pięć powtórzeń z samą sztangą. Na każdym kolejnym treningu nakładaj na nią przynajmniej dwa dodatkowe obciążniki o łącznej wadze kilku kilogramów. Oczywiście po każdym takim treningu notuj swoje osiągnięcia. Stwórz swój dzienniczek treningowy i zapisuj w nim, jakie ciężary udało ci się podnieść przy konkretnych ćwiczeniach. Z treningu na trening będziesz mógł dźwigać coraz cięższe obciążenia. Staniesz się silniejszy, a twoja sylwetka nareszcie wyraźnie się poprawi.

Gumy do podciągania

Redakcja fizjovitae.pl

Witajcie na naszym modowo-urodowym blogu, gdzie zespół naszych doświadczonych ekspertów łączy pasję do mody, urody i zdrowego stylu życia, tworząc przestrzeń pełną inspiracji i praktycznych wskazówek. Razem z nami odkryjecie najnowsze trendy, tajniki pielęgnacji urody oraz zdrowe nawyki, inspirujące Was do tworzenia wyjątkowego i harmonijnego obrazu siebie. Dołączcie do naszej społeczności, aby razem podążać za światem mody, pielęgnować zdrowie i odkrywać piękno w codziennych rytuałach.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

masaż kobido