fizjovitae.pl

Zdrowy styl życia

modna biżuteria
Zdrowie

Biżuteria damska – jak ją naprawić?

Piękna biżuteria damska to marzenie każdej kobiety. Właściwie każda pani ma taką biżuterię w swoim domu i chętnie z niej korzysta. Niestety nawet wykonana z najlepszych materiałów modna biżuteria damska, może ulec uszkodzeniu. Jeśli kosztowała niemało, żal ją wyrzucić. Czy można naprawić? W większości przypadków tak.

biżuteria damska kobieta

Złotnik naprawia biżuterię damską i nie tylko

Z uszkodzoną biżuterią warto przejść się do złotnika, który oprócz sprzedaży biżuterii, zajmuje się jej tworzeniem. W każdym mieście można znaleźć takich fachowców. Naprawa biżuterii nie wiąże się z dużymi kosztami, a możliwości naprawy jest niemało. W większości przypadków uszkodzona modna biżuteria zostanie przywrócona do stanu fabrycznego, naprawiona i oczyszczona. Może się jednak tak zdarzyć, że taka naprawa będzie niemożliwa. Fachowiec i w takim przypadku jest w stanie z biżuterią coś zrobić. Ująć nieco elementów z kolii, zmienić kształt kolczyków, wstawić inne kamienie ozdobne. W przypadku biżuterii złotej lub srebrnej, może to oznaczać konieczność dodania nieco materiału. Zdarza się jednak sytuacja odwrotna. Po naprawie biżuterii, zostanie nieco złota lub srebra. Złotnik powinien ten kruszec wycenić i jeśli skupuje takie materiały, kupić i wszystko rozliczyć w kosztach naprawy biżuterii. W takiej sytuacji, po odliczeniu sprzedanego złota lub srebra, sam koszt naprawy biżuterii może okazać się śladowy.

biżuteria damska naprawa

Czas naprawy nie musi być długi

Niekiedy taka naprawa zajmuje kilka dni. Bardzo często jednak już po kilku godzinach można cieszyć się naprawioną i oczyszczoną biżuterią, która przez długi czas będzie wyglądać po prostu pięknie.

goldcentrum.pl