fizjovitae.pl

Zdrowy styl życia

Uroda

Czerwona twarz

Masz problemy z zaczerwienioną twarzą? Nieważne, jaka to pora roku, ani dnia nagle kolor twojej twarzy zaczyna przypominać buraka? Bardzo wiele kobiet boryka się z tym problemem. Mimo, że nie jest to groźna przypadłość, może ona odrobinę zawstydzać i denerwować. W tym artykule, podamy tobie rozwiązania dla tego problemu.
Na początku należy udać się do dermatologa, bo powodów czerwonej twarzy, może być wiele:
-Przeżywanie silnych emocji –głównie związanych z podwyższonym ciśnieniem, należą do nich stres, strach, gniew, zakłopotanie, radość.
-Choroby skóry i stany zapalne na przykład głównie o trądziku (ta dolegliwość jest szczególnie częsta u nastolatków).
-Najróżniejsze alergie i choroby zapalne.
-Infekcje, głównie bakteryjne zakażenia skóry i budujących ją tkanek.
-Uwarunkowania genetyczne.
-Pokarm, który przyjmujemy– szczególnie po wypiciu kawy (która podnosi ciśnienie), zjedzeniu pikantnych lub gorących pokarmów. Dodatkowo zaczerwieniona twarz może być wynikiem nadmiernego spożywania alkoholu.
-Leki, suplementy
-Gwałtowne zmiany temperatury, i nie chodzi tylko o porę roku, ale też na przykład o intensywny wysiłek fizyczny lub wizyty w saunie.
-Starzenie się organizmu, niestety z wiekiem, cera z wiekiem staje się coraz bardziej podatna na różne czynniki.
Jeśli on uzna, że to nic poważnego i nie przepisze żadnych kremów ani leków z apteki, możesz spokojnie odetchnąć z ulgą. To znaczy, że wszystko jest dobrze i nie ma się czym martwić. Jednak zakładamy, że nadal chcesz się pozbyć tej dolegliwości. Możesz się zająć tym w swoim domu!
Czerwona twarz domowe sposoby:
Po pierwsze zadbaj o kosmetyki, których używasz do twarzy. Nie chodzi tylko o tonik lub krem, ale też puder, podkład i inne tego typu rzeczy.

Bardzo znanym sposobem jest herbata. Substancje w niej zawarte uspokajają i koją wrażliwą skórę. Wystarczy parzyć przez 5 minut torebkę zielonej herbaty w filiżance z wrzącą wodą. Następnie należy nasączyć takim naparem ręcznik i położyć go na skórę twarzy na ok. 10 minut. Można też stosować odsączoną torebkę herbaty bezpośrednio na skórę.
Staraj się unikać chlorowanej wody, może ona pogorszać stan twojej twarzy.
Dobrym sposobem na czerwoną twarz, jest także witamina C i wszystkie pokarmy będące jej źródłem, gdyż ona wzmacnia ściany naczyń krwionośnych, a także witamina B, która chroni skórę przed zewnętrznymi czynnikami drażniącymi i zmianami pogodowymi.
Kiedy będziesz stosowała się do pewnych zasad zaczerwienia powinny zdecydowanie się zmniejszyć, lub zupełnie zniknąć.